Dincolo de cuvinte

Trăim într-o societate, în care lumea din jurul nostru ia în considerare doar aparențele și toate cuvintele pe care alții le spun despre noi, când defapt realitatea nu este deloc așa, însă este crudă și trebuie să acceptăm și să ne obișnuim cu acest fapt deoarece așa am fost învățați încă de mici, așa este firea umană și noi nu putem face absolut nimic .

Și eu sunt la fel, îmi fac o impresie despre o persoană încă de la prima frază pe care o rostește, “o calculez” după mimica feței, expresivitate, glasul și prostiile vorbele pe care le spune, însă nu de fiecare dată a fost așa, am avut ocazia să dau peste oameni care au avut ceva de spus sau aveau ceva de arătat (sentimental și profesional), însă ceva sau cineva îi oprea să facă acest lucru, iar de cele mai multe ori într-un fel sau altul ne măcina lucrul acesta .

Ideal ar fi să ne dedicăm mai mult în privința asta, să acordăm persoanei din fața noastră mai multă atenție, pentru că dincolo de cuvinte sigur are ceva mai mult de arătat, însă noi nu dăm ocazia aceasta, chiar dacă persoana ne este dragă .

Este o părere personală și încep să cred că totul în ziua de azi se rezumă la bani și …. mai departe te las pe tine, cititorule, să te gândești .